Prawo odstąpienia od umowy


Na mocy ustawy Ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta mają Państwo prawo odstąpić od umowy zakupu dokonanego na zasadach sprzedaży wysyłkowej w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas Vitess SP. Z O.O. 35-222 Rzeszów ul. Okulickiego 18, e-mail: biuro@vitess.com.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia.

Formularz odstąpienia od umowy kupna - sprzedaży zawartej na odległość znajduje się pod poniższym linkiem:

formularz zwrotu

Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Następnie mają Państwo 14 dni na odesłanie zwracanego produktu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy kupna - sprzedaży na adres naszej firmy:

Vitess SP. Z O.O.
35-222 Rzeszów
ul. Okulickiego 18

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.

Zwrot przyjmiemy wtedy, gdy:

  • Produkt nie nosi śladów użycia, ani nie został w żaden sposób uszkodzony
  • Produkt nie był kopiowany
  • Produkt będzie kompletny
  • Do produktu zostanie dołączony dowód zakupu
  • Konsument zgłosi zwrot w terminie 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania produktu
  • Konsument zwróci produkt nie później niż 14 dni kalendarzowych od daty zgłoszenia odstąpienia
  • Przesyłka zwrotna będzie dostarczona do nas na koszt Klienta i nie będzie przesyłką za pobraniem (w takim przypadku przesyłka nie zostanie odebrana)
  • Koszt odesłania towarów w przypadku rezygnacji z zakupu ponosi kupujący

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje w wypadkach:

  • dotyczących nagrań audio i wideo oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania (folii lub plomb gwarancyjnych)
  • świadczeń o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu