Pierścienie pośrednie makro CANON 7/14/28mm

  • Kod: 12212
  • Producent: JYC
  • Dostępność: Dostępny
  • szt.
  • Cena netto: 31,71 zł / szt. 39,00 zł / szt.

Prezentujemy najwyższej jakości pierścienie pośrednie do makrofotografii.

Użytkowanie

Zakłada się je między korpus aparatu a obiektyw. Powodują zwiększenie odległości pomiędzy płaszczyzną ogniskowania obiektywu a materiałem światłoczułym w aparacie (matrycą bądź filmem) i uzyskanie w ten sposób większej skali odwzorowania. Innymi słowy: im dalej, za pomocą pierścieni o odpowiedniej długości, odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać.

Jak przymknąć przysłonę w obiektywie nie posiadającym pierścienia przysłony na korpusie?

(dotyczy aparatów posiadających przycisk podglądu głębi ostrości):

Bez założonych pierścieni (ale z założonym obiektywem) ustawiamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę); naciskamy przycisk podglądu głębi ostrości na body aparatu (posiada go większość lustrzanek) - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk, zdejmujemy obiektyw.

Wykonanie i wyposażenie

Oferowany zestaw składa się z trzech pierścieni różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je łączyć) oraz dwóch adapterów bagnetowych: jeden mocujący pierścienie do korpusu, drugi pozwalający na zamocowanie obiektywu do pierścieni. Cały zestaw wykonany jest z wysokiej jakości czernionego aluminium, wytrzymałego, odpornego na ścieranie i nie podatnego na odblaski. Pierścienie nie posiadają żadnych elementów szklanych czy optycznych - sprawia to że nie wpływają negatywnie na jakość zdjęć.

Zalety pierścieni JYC nad drogimi pierścieniami z przeniesieniem AF i przysłony

1. Podczas fotografowania z założonymi pierścieniami pośrednimi, głębia ostrości jest tak mała, że stosowanie autofocusa mija się z celem - szybciej i precyzyjniej ustawimy ostrość ręcznie, niż zrobi to automat aparatu, mając trudności z trafieniem w milimetrowy punkt.

2. Pierścieni można używać z każdym obiektywem o bagnecie AF lub AF-S, oraz innymi (np. na gwint M42), za pomocą odpowiedniej przejściówki (brak w zestawie). Oferowanych pierścieni można używać z obiektywami manualnymi i elektronicznymi, mimo że nie przenoszą automatyki.

3. Pierścienie JYC mają realną funkcjonalność pierścieni z przeniesieniem automatyki, a są kilkunastokrotnie tańsze od wielu droższych pozycji.

Specyfikacja:

Maksymalna długość zestawu  64mm (trzy pierścienie o długości 7mm 14mm i 28mm oraz dwa mocowania bagnetowe o długościach 9mm i 6mm).  
Łączenie pierścieni  Dowolne
Kompatybilność  Ze wszystkimi obiektywami na rynku z bagnetem EF/EF-s (zarówno firmy Canon, jak i producentów niezależnych, jak Sigma, Tokina, Tamron etc.) 
  Z obiektywami manualnymi i elektronicznymi 
Przenoszenie autofocusa i wartości przysłony  Brak
Cechy  Bezawaryjne (ze względu na brak elementów elektronicznych) 
  Nie pogarszają jakości zdjęć (ze względu na brak elementów optycznych) 
  Powodują spadek jasności obiektywu 
Kolor: Czarny
Gwarancja: 12 miesięcy