Grill elektryczny na wakacyjne wieczory

16-04-2020

 

    Okres wakacyjny  nieodłącznie kojarzy się z grillowaniem. O ile osoby mieszkające w domach nie będą miały problemu z grillowaniem w tradycyjny sposób, o tyle mieszkańcy domów wielorodzinnych czy tzw. blokowisk niestety nie zapalą tradycyjnego grilla. Nie oznacza to jednak że muszą całkowicie zrezygnować z grillowania. Z pomocą przychodzą – grille elektryczne.

    Są to urządzenia które nie generują uciążliwego dla sąsiadów dymu, są łatwe w czyszczeniu (niektóre elementy można myć w zmywarce) oraz potrzebują jedynie dostępu do gniazdka z prądem. Kolejną zaletą tych urządzeń jest możliwość używania w domach wielorodzinnych – co prawda tradycyjne grille można rozpalić na balkonie, jednak w niektórych przypadkach może skończyć się to mandatem!  Mowa jest o tzw. immisjach, czyli takich zachowaniach sąsiada, które są uporczywe dla innych mieszkańców.

    Tego typu urządzenia są też bezpieczniejsze w użyciu w porównaniu do grilli gazowych. Nie zapominajmy też o komforcie użytkowania – elektryczne są mniejsze, wymagają jedynie podłączenia do prądu, a nie jak w przypadku grilli gazowych do butli z gazem.

    I na koniec – grille elektryczne mają też dużo funkcji ułatwiających grillowanie. Są to m.in. (w zależności od marki i modelu):

  • Programy automatyczne
  • Regulacja temperatury
  • Pomiar grubości mięsa podczas grillowania
  • Możliwość mycia w zmywarce

    Grille elektryczne jak i tradycyjne, czy gazowe mają swoich zwolenników. Dla jednych sam rytuał rozpalania grilla jest bardzo ważny. Dla innych liczy się wygoda oraz czas. Nie wszyscy też mają możliwość rozpalenia grilla na wolnym powietrzu, zwłaszcza w miastach, gdzie miejsc wydzielonych na tego typu czynności jest bardzo mało. Pomijając kwestie poczucia swobody i prywatności.

    Jeżeli zastanawialiście się nad kupnem grilla elektrycznego, to teraz jest na to najlepszy moment. Dodatkowo dzięki takiemu urządzeniu można urozmaicić codzienne obiady i kolacje. Na grillu elektrycznym możemy grillować mięso, kiełbasy jak i również – warzywa. Do zalet o których wspomnieliśmy wcześniej można dołożyć jeszcze jedną – aby grillować nie trzeba czekać na ładną pogodę.